TYLKO OD NAS ZALEŻY

Już wkrótce kończymy najradośniejszy czas w kalendarzu Kościoła – Okres Wielkanocny. Czas nadziei płynącej z Pustego Grobu i ze Zmartwychwstania Jezusa. Pięćdziesiąt dni RADOŚCI PASCHALNEJ.

W maju, dzieci z klas trzecich przyjmują po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Jakie to szczęście dla samych dzieci, ale i dla całej wspólnoty Kościoła!

W tym roku - z racji nadal szalejącej pandemii - wydarzenie to odbywało się w naszej parafii w mniejszych grupach. Miałam okazję uczestniczyć w dwóch Uroczystościach. Był to wspaniały czas i mocne przeżycie, które można było zaobserwować na twarzach dzieci i ich rodziców. Chłopcy i dziewczynki ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z wielką powagą, ogromną radością i z nadzieją na chwilę największego zjednoczenia z Jezusem. Wśród rodziców królowało wzruszenie. Bo oto ich małe - niedawno narodzone dzieci - dziś już na tyle duże, aby w pełni uczestniczyć we Mszy świętej.

Myślę, że każdy z nas pamięta ten moment, kiedy sam po raz pierwszy przyjmował Pana Jezusa do swojego serca,
a także pamiętamy również wszystkie inne uroczystości naszych dzieci. I Komunia święta, to najważniejsza chwila
w dzieciństwie. A powiem więcej – każda przyjęta przez nas Komunia święta, to najważniejsza chwila życiu! Jezus wypełnia nasze serca, ale i całych nas. Stanowimy z Nim jedno. To wielkiego wydarzenie!

Ten wspaniały czas I Komunii świętej i Białego Tygodnia nie musi mijać. To nie musi być chwila. Jezus ofiaruje nam swoje ciało na każdej Mszy świętej. On zaprasza każdego dnia do zjednoczenia się z Nim w Komunii świętej. Od nas tylko zależy czy przyjmiemy to zaproszenie.

Drogie Dzieci! Życzę Wam, aby nie było w Waszym życiu niedzieli bez uczestnictwa w Eucharystii i Mszy świętej bez zjednoczenia z Panem Jezusem. Niech stanie się ON waszym Przyjacielem nie od wielkiego święta, ale na co dzień…

zz